.

.

Трговска марка уметност Лондон Подземје, 1929 Canvas wallидна уметност на начин

Трговска марка уметност Лондон Подземје, 1929 Canvas wallидна уметност на начин

DEN 1530.08
Износ

Подготвени за презентација без обесено, оваа подготвена за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има постер за Лондон Метро. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

R

Им се допаѓа и на купувачите