.

.

Трговска марка ликовна уметност „Flobundance IV“ платно уметност од ревизија на Лиза

Трговска марка ликовна уметност „Flobundance IV“ платно уметност од ревизија на Лиза

DEN 0.67
Износ

Уметник : Lisa Audits Ubject : Floral Style : Француски Country Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има слика од бели, розови и жолти. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ревизија на Лиза „Флорабандс IV“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите