.

.

Природно Миење На Телото На шмит Активен Јаглен ОЗ

Природно Миење На Телото На шмит Активен Јаглен ОЗ

DEN 2.00
Износ

Шмит?формулите за миење на телото базирани на растенија користат иновативни состојки добиени од растенија и минерали за ефикасно чистење и одржување на свежи. Целото миење на телото На Шмит е ароматично со мириси добиени од растителни извори како есенцијални масла, како и богати со влага, што придонесува за луксузна рутина за чистење. Ослободени од синтетички средства за пенење КАКО СЛС или сулфати, вештачки мирис, парабени, фталати, ШТИПКИ и детергенти, формулите за миење на телото на Шмит создаваат богата и сурова пена која ќе ви помогне да мирисате добро, да се чувствувате добро и на крајот, чисто. Ништо вештачко овде! Нашите сертифицирани вегански миења на телото се исто така сертифицирани без суровост. Миењето на Телото Со Активен Јаглен на Овој Шмит обезбедува рустикален, но сепак софистициран природен мирис кој потсетува на свеж шумски и планински воздух. Нашите варијанти за миење на телото одговараат на нивните мириси со другите опции на природните дезодоранси На Шмит. Направено со активен јаглен, масло од арган и уникатни состојки за кои се знае дека се богати со влага како сино-зелени алги, црвени алги, мочен меур, нори, екстракт од ним и омилена состојка на Шмит?шеа путер, миењето на телото На Шмит е навистина луксузно искуство за чистење. За употреба, нанесете миење на телото на влажна кожа (или вашиот омилен додаток за бања), создадете сурова, ароматична пена, исплакнете и повторете. Уживајте! Ова е само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите. Формула за миење на телото, богата со влага, која нежно чисти за да помогне во освежување на кожата. Со масло од арган, екстракт од ним, шеа путер и алги како сина спирулина и нори. Луксузен мирис направен со природен мирис?рустикален, софистициран мирис кој предизвикува длабока шума и планински воздух. Обезбедува богата и сурова пена. Без СЛС, парабени, фталати, вештачки мириси и вештачки бои. Сертифициран вегански и суровост слободен.

R

Им се допаѓа и на купувачите