.

.

Urbain повеќенаменска затемнување крајна завеса за завеси 45 56 во бело

Urbain повеќенаменска затемнување крајна завеса за завеси 45 56 во бело

DEN 191.84
Износ

Овој ландос за затемнување на завесата за затемнување е совршен избор за лесно претворање на постојните завеси во оние за затемнување. Лагер содржи повеќе врзани слоеви на пена кои создаваат хотелски квалитет, 100% вистинска околина за затемнување. Обезбедува апсолутна приватност, греење и ладење на трошоците за намалување на трошоците, како и амортизација на звук. Лагер е компатибилен со сите типови стилови на наслови на завеси, со широка мерење од 40 "до 54 ". Достапно е во различни должини за завеси од сите големини. Направени од квалитетни материјали кои се долготрајни и лесни за чистење. Тотално затемнување - Сите производи за затемнување на мансарда се дизајнирани да блокираат 100% од влезната светлина и да обезбедат вистинско искуство за затемнување идеално за гледање филмови, играње видео игри и добивање на одмор на ноќен сон . Мулти -заглавие - со оваа мулти -заглавие завеса, вие ќе можат да ја обесат завесата со леснотија на кој било стандарден тип на заглавие . Енергетски ефикасни - овие облоги за затемнување на хотелски квалитет од страна на Loft Living се специјално изолирани за да ги намалат трошоците за потрошувачка на енергија со намалување на нацрти, стапици на топлината и чување на надвор од Студен воздух во текот на зимата . Отпорност на бучава - Изолационите својства на Лофт Ливинг, исто така, пригушуваат бучава однадвор, што е особено корисно за оние кои работат необични часови и имаат потреба од непрекинат сон . УВ заштита - Оваа колекција е дизајнирана да блокира УВ зраци и да ги заштити тротоарите и Мебел од тоа да биде засегнат од засенчување на бојата . Материјал - Овој лагер за завеси е направен од 80% полиестер и 20% памук. Овој квалитетен материјал е долготраен, лесен за чистење и отпорен на брчки . изолирани - изолирани ткаенини изолирани против летна топлина и зимска студ . лесна грижа - машина за миење и виси за да се исуши.

R

Им се допаѓа и на купувачите