.

.

Jewelersclub 2. обетки за капки CTW Peridot - 14K злато позлатено сребро

Jewelersclub 2. обетки за капки CTW Peridot - 14K злато позлатено сребро

DEN 11676.80
Износ

Овие не толку основни, пенливи Перидот се ситно сместени во поставките на Prong во сјајно злато позлатено сребро, што убаво се спротивставува на темните скапоцени камења. Шик и едноставен, но драматичен и смел, овие обетки од капки во перидот додаваат допир на искра на вашиот секојдневен изглед и предност на облеките. Без разлика дали тоа е нивната огнена едноставност, безвременски изглед или гламурозен сјај, нашите исклучителни капки перидот сигурно ќе направат уметничка изјава!. . Лесно е да се исчисти, дури може да заборавите дека ги носите овие убавици додека не се појават комплиментите .. Елегантни обетки за да го завршите секој изглед : сензуална боја, суптилна во стил, нашите длабоки, темни, драматични капки додаваат необичен елемент на Класичен стил. Од дневна до ноќна глам, вашите нови зачудувачки обетки од перидот се задолжителни за да ја воздигнете вашата секојдневна елеганција или за додавање на совршен завршен допир на вашата вечер и формален изглед . Подарок што дури и ја прави кутијата за накит да изгледа добро : Изненадете ја сопругата На вашата годишнина, дајте го најневеројатниот подарок за Денот на мајката или оставете ја вашата ќерка да заслепува на денот на дипломирањето со нашиот пар сребрени, стилски обетки од перидот за перидот . Хипоалергичен го исполнува најудобниот дизајн на обетки : Нашите капки Перидот се карактеризираат со удобен лост назад за вашиот Удобност и едно од најсигурните затворања, за да можете да ги носите вашите ценети обетки без загриженост. Дизајнот со низок профил гарантира дека овие никогаш нема да се затегнат во вашата коса или да ги намалат вашите улоги.

R

Им се допаѓа и на купувачите