.

.

Интелинет Мрежни Решенија Сино МАЧКА-ВРВ Тенок Мрежен Лепенка Кабел Со Чизми Без Пречки

Интелинет Мрежни Решенија Сино МАЧКА-ВРВ Тенок Мрежен Лепенка Кабел Со Чизми Без Пречки

DEN 159.84
Износ

Решенија За Интелинет Мрежа Сина МАЧКА 6 СОВЕТ Тенок Мрежен Лепенка кабел ги нуди сите придобивки од стандардниот мрежен кабел ЗА мачки 6, но со дијаметар кој е значително помал по големина. Во густите кабелски инсталации, кабелот создава поуреден и поорганизиран изглед, а неговата потенка големина помага да се промовира подобра циркулација на воздухот во опремата во мрежниот кабинет. Намалената големина на каблите исто така значи дека е пофлексибилна, што го прави идеален избор за инсталација околу аглите и во тесни просторни кабли. Ова 10 стапки. тенок мрежен кабел воспоставува сигурна и податлива врска помеѓу која било комбинација на мрежни уреди, вклучувајќи прекинувачи, модеми, рутери и многу повеќе и мрежни структури како што се лепенки, приклучоци за клучеви или ѕидни приклучоци. Дизајниран за употреба во гигабитни мрежи, но компатибилен наназад со претходните верзии На Етернет, овој кабел нуди солидна пвц јакна и чизми без пречки за да се осигура дека врските остануваат на место со целосни стапки на пренос на податоци, преноси без грешки и максимална спроводливост. 100% бакар. Позлатени контакти за најдобра врска. Стандарди-тестирани. Пвц кабелска јакна за флексибилност и издржливост. 30 мерач. Чизмите без пречки ги штитат КОНЕКТОРИТЕ RJ45. 10 стапки.

R

Им се допаѓа и на купувачите