.

.

Самсунг ГАЛАКСИ А ЛТЕ

Самсунг ГАЛАКСИ А ЛТЕ

DEN 1744.00
Износ

TMO Samsung A13 LTE Samsung Galaxy A13 32 GB Паметен Телефон, 6.6" TFT Lcd Full HD Плус 1080 x 2408, Octa-core (Cortex A55 Quad-core (4 Core) 2 GHz + Cortex A55 Quad-core (4 Core) 2 GHz, 3 GB RAM МЕМОРИЈА, Андроид 12, 4 G, црна рака 2 Ghz Процесорот Обезбедува Моќни Мобилни Перформанси За СЛОЖЕНА Графика, Звук И Видео. 32 МК вградената меморија нуди импресивни перформанси и простор за складирање на вашата забава и personal податоци. Ултра-голем тфт лцд 6.6" екран значи вистинско искуство за гледање филмови, читање содржина и играње игри. 50 мегапикселна ултра висока резолуција на задната камера за SLR изгледаат слично професионални слики и видеа. Nfc поддршка за да ви овозможи да споделувате работи со други уреди со само допирање на грбот на вашиот мобилен телефон со друг уред способен ЗА NFC назад е заедно. Вградената батерија се полни за неколку минути и обезбедува прибл. 54 Часа разговор.

R

Им се допаѓа и на купувачите