.

.

Живописно Големо метално пилешко кокошарник, пилешко кокошарник, пилешко кокошарник од галванизирана жица, кокошарник од зајачка патка со водоотпорен и ув заштит?

Живописно Големо метално пилешко кокошарник, пилешко кокошарник, пилешко кокошарник од галванизирана жица, кокошарник од зајачка

DEN 2079.84
Износ

Голем метален кокошарник, пилешко кокошарник, пилешко кокошарник од галванизирана жица, кокошарник од зајачка патка со водоотпорен и ув заштитен капак за отворено, двор и фарма. 9.8 'W x 19.7' d x 6.6 ' HMain Боја : Silver Main Материјал : Steelpackage Големина Должина (во.) : 79.92 Ширина (во.) : 16.14 Висина (во.) : 6.30 Тежина (фунти.) : 130.24 Карактеристики На Производиздржлив челичен кокошарник. Кокошарникот усвојува екстра густа челична рамка за цевки, така што не мора да се грижите дали ќе ' рѓосате на отворено. Дијаметарот на челичната цевка достигнува 1,34 инчи, што е доволно силно и стабилно при силен ветер и силен дожд.Уникатна платформа за одмор, нашиот кокошарник обезбедува платформа за одмор на околу 2' од земјата за пилињата да се одморат.Голема кокошарник со големина на кафез од 19,7' w x 9,8 'd x 6,6' h, доволно голема за човек да влезе. Големите кафези се доволно големи за да соберат повеќе од десетина кокошки.Мултифункционални кафези за живина, покрај одгледувањето кокошки, можете да одгледувате и патки, гуски, зајаци и кучиња.Водоотпорен и отпорен на УВ капак, овој водоотпорен капак е совршен за нашиот кафез. Обезбедете целосна заштита од сонце, дожд, снег за вашите прекрасни миленици. Наклонот на покривот на одгледувачницата овозможува вода, остатоци и лесен снег да течат наместо да се акумулираат на покривот.Кокошарник за двор и фарма, челична врата што може да се заклучи со брава и жичана вратоврска за дополнителна безбедност. Малите празнини помеѓу мрежите додаваат сигурност на вашите кокошки, спречувајќи ги од некои предатори и исто така спречувајќи ги пилињата да избегаат.Дајте му на вашето слатко пилешко силен дом. ?€Надградба на 'рѓа-доказ и издржливи челични конструкции●големиот кокошарник усвојува висококвалитетна рамка од челични цевки и галванизирана технологија, така што нема потреба да се грижите за' рѓа на отворено. Покрај тоа, нашите пилешки кокошарници имаат засилен дизајн за надградба. ?●Водоотпорен И Анти-Ултравиолетов Капак● овој отстранлив водоотпорен капак одлично се вклопува во нашето пилешко трчање, давајќи им на вашите прекрасни миленици удобно засолниште дури и во топло,дождливо и снежно време.Покривот на шпицот на овој кафез за пилешко овозможува истекување на вода, остатоци и лесен снег наместо да се акумулира на покривот. ?●Пвц Обложена Шестоаголна Жичана Мрежа●ѕидот на пилешкото работи за двор со капак е изработен од шестоаголна жичана мрежа обложена со пвц, која е премногу цврста за да се оштети. Исто така, малите празнини помеѓу мрежите додаваат безбедност на вашето пилешко и ги спречуваат од некои предатори. ?●Лесен За Инсталирање ● оваа пилешка кокошарница за 10 кокошки треба да се состави, упатството за склопување е вклучено во пакетот(може да се обезбеди и инсталирање видео). го оптимизиравме секој поврзувачки дел од овој кафез за живина, што е најтешкиот чекор во процесот на инсталација, во голема мера заштедува време и енергија за инсталација. ?Силна Конструкција пилешкото игралиште изработено од цврста жица со висока јачина, ограда за миленичиња за цврсто држење на земја додека се користи на отворено.

R

Им се допаѓа и на купувачите