.

.

Килим со плетенка со цврста област Кадер, задебеница, 5 '5' круг

Килим со плетенка со цврста област Кадер, задебеница, 5 '5' круг

DEN 1.00
Износ

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Во живо подобро.Braid Ed Reversible Indoor Area reg Sthe плетенки колекција на килими одлики уметнички изработени, реверзибилни, издржливи килими. Овие шармантни подни облоги се рачно изработени со текстурирани обрасци и шеми за паметни бои. Плејните килими се идеално стилизирани за секој елегантен декор во Ден, крајбрежни или селски дневни соби, спални соби или како тркач на ходникот. Користете ги овие плетенки килими во вашиот дом за дизајнер, стилски и модерна надградба. Боја : Тел. Големина : 5 'x 5' круг. Рачно ткаена во Индија. Висина на купот : 0,38 во . 100% полипропилен. Ниту една подлога за поддршка, рампа за килими (продадено одделно) за да се спречи менување и лизгање. Внатрешна употреба. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме. Пакувањето и превозот на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Дозволете изобилство ти. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

R

Им се допаѓа и на купувачите