.

.

Collections Collection Collection Collection Shightage Racing Styled Chaining Gaming Chop, во црвена боја, во црвена боја

Collections Collection Collection Collection Shightage Racing Styled Chaining Gaming Chop, во црвена боја, во црвена боја

DEN 2239.84
Износ

Седењето за колекција на OFM Essentials е местото каде што квалитетот ја исполнува вредноста - и сега го носи бирото столче на сосема ново ниво со серијата ESS -3086. Овој стол за игри со врски со врски со тркачки трки, во црвена боја, беше дизајниран со ергономија на ум. Со контурирана сегментирана подлога, висок грб и интегрирана потпирач за глава и лумбална поддршка, овој стол обезбедува удобност со високи перформанси без разлика дали се користи за време на интензивни сесии за игри или долги работни денови. Дебелиот потпирач за ракави може да се остави надолу за поддршка на горниот дел од телото или да се преврти за да се овозможи неиндицирано движење секогаш кога ви треба. Дополнителни карактеристики вклучуваат прилагодување на висината на седиштето, контрола на навалување/навалување на затегнување и вртење на 360 степени. Кожа од кожа и контрастна тапацир во боја, го комплетираат модерниот, висококвалитетен изглед и чувство. Овој стол е поддржан од 5-годишната ограничена гаранција на OFM Essentials и има капацитет за тежина од 275 lb. Чаир во стил на тркачки автомобил кој обезбедува луксуз и удобност без разлика дали се користи за време на интензивни сесии за игри или долги работни денови. Овој стол за видео игри има интегриран потпирач за глава за оние ретки моменти на одмор додека игри. Флип-ап, поставените раце го олеснуваат притискањето на столот целосно под работната површина за да се зголеми просторот. Врзаната кожа тапацир е удобно и лесно се брише чисто. Овој стол за видео игри има интегриран потпирач за глава за оние ретки моменти на одмор додека игри. Овој стол за игри со компјутер доаѓа со интегрирана лумбална поддршка за да ве одржува удобно со часови на крајот. Механизмот за навалување на центарот го врти седиштето назад во удобна положба на лепење и заклучувањето на навалување го задржува таму. Прилагодливата тензија на наклон ви овозможува да ја контролирате стапката на повлекување, така што не се навалувате премногу брзо. Врамнувањето на челични цевки ве држи во позиција за квалитетна поддршка и удобност за долги часови за игри. На столот се наоѓа база на вртење од 360 степени и прилагодување на пневматска висина за персонализирана удобност. Ударот назад и опуштете се знаејќи дека овој стол за игри е опфатено со 5-годишната ограничена гаранција на OFM Essentials.

R

Им се допаѓа и на купувачите