.

.

Р Концепти Предни Сопирачки И Ротори Комплет

Р Концепти Предни Сопирачки И Ротори Комплет

DEN 1.67
Износ

Р1 Концепти Комплет За Сопирачки Серија обезбедуваат висококвалитетна моќ на запирање. Со нашата најсовремена технологија, не треба да избирате помеѓу перформансите и буџетот : сето тоа е таму во еден пакет. Роторите на сопирачките ќе траат подолго и ќе обезбедат безбедност на вашето возило за илјадници милји што доаѓаат. Сите Ротори на Сопирачките се дизајнирани за директно вклопување : не се потребни модификации. Комплетна Замена На Комплетот За Сопирачки се-во-Едно : Серија Комплет За Сопирачки R1 Концепти доаѓа со (2) ротори на сопирачките со високи перформанси. Ротори На Сопирачките Со високи Перформанси : Изработени Од леано железо Од Г3000 одделение со заштита од 'рѓа за крајна заштита од' рѓа. Изграден имајќи ги предвид спецификациите На О. Е. М, не е потребна модификација. Крајна Моќ На Запирање : Прецизно дупчените дупки и дизајнот со потопување спречуваат пукање и таложење, ја подобруваат вентилацијата и ја трошат топлината. Дизајниран за помазно и потивко запирање, изграден за подолготрајни, конзистентни перформанси на сопирање. Сигурна Улична Изведба : дијамантскиот дизајн со дупчиња го зголемува залак на подлогата за сопирачките, го продолжува животниот век на подлогата за сопирачките и служи како индикатор за абење на роторот што ви дава глави пред следната замена. Сигурен Квалитет : Произведен со повеќе легури за подобрена дисипација и перформанси на топлина. Мелница-избалансиран за правилна функција на роторот. Квалитет потврден за правилна металургија и правилна дебелина на плочката на сопирачките. Одговара Изберете : 1990-1997 ЈАГУАР XJ6 1990.1994 - 1997 ЈАГУАР ВАНДЕНПЛАС 1991-1992,1995-1996 ЈАГУАР XJ12 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

R

Им се допаѓа и на купувачите