.

.

Бебе ајкула силимиглици лигав песок, сензорна игра песок и калапи уметнички и занаетчиски комплет

Бебе ајкула силимиглици лигав песок, сензорна игра песок и калапи уметнички и занаетчиски комплет

DEN 159.84
Износ

Морињата на денот со бебиња ајкула Слимиглфлуп лигав песок и создадете обликувани, затегнати, проширувачки пријатели под морето! Со 15 мл. на претходно изработениот лигав песок во 3 различни бои-плус вилични калапи и ролери-може да имате тони забавно владеење на морето, без хаос. Отворете ги вреќите што можат да се ревидираат со лигав песок и почувствувајте ја разликата - се обликува како песок, и се протега како лигите! Спакувајте ја секоја боја во ајкулата за бебиња за пеење, Fin-Tastic Family и William Molds, а потоа нежно подигнете ги за да ги откриете вашите креации-или, притиснете ги и превртете ги 2 ролери за впечаток на врвот на песокот за да откриете уште повеќе пријатели од ајкула и бранови на плажа! Slimygloop Сликиот песок не само што прави помалку сетилно сензорно искуство-тоа овозможува со часови и часови на отворена игра што секоја мала ајкула на возраст од 3 и повеќе ќе сака! Бебе ајкула силимиглила лигав песок, сензорна игра песок и калапи уметнички и занаетчиски комплети (9 парчиња) : Земете голема зафат на розовите, сините или жолтите лигави лигави бои на песок и започнете да крцкате и обликувате тони фина-тастични форми за забава сензорно искуство. Спакувајте и поставете ги лигавите бои на песок во линијата во внатрешноста на ајкулата за бебиња, семејството фина-тастично и калапите Вилијам, а потоа подигнете ги за да откриете вилични креации што можете да ги истегнете, здробиме и да ги проширите. Чувајте го еднократното лизгање на лигавиот песок во вреќите што може да се ревидираат за да ги спречите да се исушат. Движењето на крцкање и стискање создава терапевтски, смирувачки ефект што го олеснува стресот и ги зајакнува фините моторни вештини. Комплетот вклучува 3 лигави бои на песок во вреќи со резба (1 розова, 1 сина, 1 жолта) 5 мл. Секоја, 3-парчиња калапи за ајкули за бебиња, 2 ролери за впечаток, инструкции за лесно следење.

R

Им се допаѓа и на купувачите