.

.

Престиж мека и удобна колекција Колекција Комформ сет, близнак близнак XL, сива

Престиж мека и удобна колекција Колекција Комформ сет, близнак близнак XL, сива

DEN 1.00
Износ

Почувствувајте ја разликата -Спијте подобро и разбудете се секое утро чувствувајќи се освежено и полно со енергија. Свилен меки, најудобни и луксузни постелнини што можете да ги најдете. Најдобро за секоја просторија во вашата куќа - спална соба, соба за гости, детска соба, РВ, дом за одмор. Одлична идеја за подароци за мажи и жени, мајки и татковци, Валентин - Мајка - Денот на таткото и Божиќ. Поставете удобност за кревет-во-торба со двострани џебови за складирање на вграден лист што ќе ви овозможи да ги чувате вашите лични работи веднаш до вас! Можете да ги ставите вашите очила, далечински управувачи, мобилни телефони, i Pads, лекови, книги за читање, пенкала или салфетки ако некогаш сте шмркале -тие се безбедно влечени во овие џебови за складирање на страната на вашиот кревет. Pocketеб до 16инх, целосно еластизиран вграден лист. Здрава околина : Елегантна удобност за разлика од памукот што може да има алергени, мувла, па дури и грешки во креветот, микрофибер ги одвраќа загадувачите и грините, спречувајќи ги да најдат дом во вашата постелнина. Страдачите од алергија дишат лесно и се будат чувствуваат освежено наместо да се зафатат, а оние со чувствителна кожа или услови како егзема почиваат во лековита околина наместо да бидат дополнително иритирани ноќе. Нашиот комплет за удобност има уникатен дизајн на боксови за да спречи какво било полнење да се менуваат и да се бунат, да ги елиминираат ладните дамки и да ветуваат рамномерен слој на топлина. Исполнет со надолу алтернативно влакно, овој утешител ќе биде ултра мек и кадифен, обезбедувајќи долготрајна удобност. Исто така, вклучително и четири вградени јазичиња за агол за оние што бараат да го спарат со капакот на Duvet. Овие јазичиња помагаат да се обезбеди вашиот дух и да се заштити од менувањето . Поставете ги вашите најблиски со прекрасен елегантен удобност за реверзибилна удобност. Нашата разновидност на избор на боја и големина ќе го направи нашиот утешител да постави совршен подарок за секоја пригода или дизајн на ентериер. Идеален подарок за деца, возрасни и постари лица. Одлично за домови, затоплувања во куќата, вие го именувате. Мека, пријатна и прифатлива . По пристигнувањето, вашиот комплет за утешител ќе биде запечатен со вакуум. Оставете до 24 часа вашиот утешител целосно да се испушти. Ако се грижите правилно, вашиот комплет за утешител може да трае години без видливо абење и солза. Нашата ткаенина отпорна на брчки ќе обезбеди финиш без железо, што ќе ви овозможи да го однесете вашиот утешител од вашиот фен до вашиот кревет без никакви брчки. Машинско миење ладно на нежен циклус. Измијте со слични бои. Tumble Dry Low . Нашиот безвременски современ дизајн ќе донесе живот во декор на вашата соба за кревети.

R

Им се допаѓа и на купувачите