.

.

Dianaas Bananas темно чоколадо банана бебиња, Оз

Dianaas Bananas темно чоколадо банана бебиња, Оз

DEN 1.67
Износ

Бебиња од банана, темно чоколадо, кутија 10,5 мл пет природни свежо замрзнати реални половини од банана натопени во темно чоколадо без млечни производи. Најдоброто чоколадо се натопи замрзнат третман! Вистинска банана! Здрав! Нулта транс маст. Без глутен. Бананите на Дајанас се вкусни и добар извор на калиум (види долен панел за информации за исхраната). Третман што прави да се чувствувате добро! Обидете се со другите сорти на банани на Дајанас. Јадете цел куп! Чудно добро! Најдоброто чоколадо се натопи замрзнат третман! Нашето семејство започна во фино -конфекциски бизнис пред скоро 50 години. Нашите родители отворија малку продавница за фудж во стариот град Чикагос и тетка Дијанас старомодни производители на бонбони пораснаа од таму. Имавме штанд на првиот вкус на Чикаго, каде ги воведовме нашите рачно натопи, замрзнати банани, сега едно од најпознатите третмани по вкус. Побарувачката за нив ние одлично што ги започнавме Дајанас Бананас, АД за да ги направиме достапни за сите во текот на целата година. Само најразните, слатки банани се избираат за бананите на Дајанас. Потоа брзо ги замрзнуваме и натопиме бананите во нашето густо, природно, високо одделение чоколадо. Бебињата од банана се за возрасни и деца од сите возрасти. Обидете се со нашите банани со целосна големина Дајанас (единствено спакувани), исто така! Бананите на Дајанас се вкусни и добар извор на калиум (види долен панел за информации за исхраната). Тие не содржат вештачки вкусови, конзерванси, бои или транс маснотии. Дајанас Бананас : третман што ве прави да се чувствувате добро. - ineанин го вметнува Кармоди, основач/Боб Кармоди, претседател. Бананите на Дајанас се природен производ. Иако природата ги прави нејзините банани во многу големини и форми, ние даваме се од себе за да ги одржуваме нашите производи униформа. Внатрешни единици кои не се означени за индивидуална продажба. Поени за гледачи на тежина Плус (поени за гледачи на тежина плус и поени се регистрирани трговски марки на The Watchers International, Inc. Поени дадени овде беа пресметани од Dianas Bananas, Inc. врз основа на објавени информации за набудувачи на тежина и не подразбираат спонзорство или одобрување на тие точки или на Dianas Bananas Banana Babies Производи на The Tight Watchers, Inc.) Поени = 6 (по порција). Може да содржи инциденти млеко или производи од кикирики. 10,5 мл (300 г) Чикаго ИЛ САД 60612 Дајанас банани темно чоколадо банана бебиња, 10 мл.

R

Им се допаѓа и на купувачите