.

.

Комплет за тајминг на ремен за замена на репликата компатибилен со 2004- Mitsubishi Lancer Galant 4Cyl 2.4L пумпа за вода не е вклучена

Комплет за тајминг на ремен за замена на репликата компатибилен со 2004- Mitsubishi Lancer Galant 4Cyl 2.4L пумпа за вода не

DEN 2159.84
Износ

Спецификации на производот Fit Fit : Direct Fit Quantity Продадена : Kitidler Murley Вклучено : Вклучува (1) Idler Muckleytensioner Вклучен : Вклучува (2) Tensioners Notes : (1) Појас за време Shaft Tensioner, (1) Belt Idler Interchange Part Number : TCK332 Warranty : 1-year unlimited-mileage warranty TIMING BELT KITManufactured from top quality components, this is your best option and inexpensive replacement for your rebuild, repair, and maintenance needs - an OE replacement product for Вашиот оштетен или стари фабрички дел.compatile со следниве возила : Mitsubishi2006-2007 Eclipse GS2007 Eclipse Spyder GS2005-2006 Galant SE2004-2006 Galant (Demdodel : De, ES) 2004-2006 Lancer Rallilart2004 Lancer (Sportodel : Sportal : -2006 Outlander Limited2004-2006 Outlander LS2006 Outlander SE2004-2005 Outlander XLS точно одговара на OEM# : и Parts Link# : . Ги исполнува или ги надминува стандардите за усогласеност Dot & SAE. Комплет за ремен за тајминг. Размена на дел # : 24312-23400, 24810-23050, 24410-23500, TS26284, ITM284. Фабрички запечатени - сосема ново во кутија. Tiburon 97-06 Комплет за ремени за тајминг, 4 цилиндри, 2.0 L, 1975 CC, DOHC, 16 Valve, G4 GF Eng . Fits Select : 2006-2007 Mitsubishi Eclipse GS2006 Mitsubishi ES High/LS High2004 Mitsubishi Galant ES Mide/LS Mide2005 Mitsubishi Galant Galant Galant LS High2004-2006 Mitsubishi Outlander LS2004-2006 Mitsubishi Lancer Ralliartand Повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите