.

.

Војна На Ѕвездите: Х-Крило ? Бунтовнички Асови

Војна На Ѕвездите: Х-Крило ? Бунтовнички Асови

DEN 511.52
Износ

Придружете се на Бунтот и борете се за слобода низ галаксијата со Пакетот За Проширување На Бунтовничките Асови За Х-Крило! Одликувајќи се со две ѕвездени борбени минијатури со задебелени, алтернативни шеми на бои, Бунтовничките Асови ви овозможуваат да ги претставите херојските пилоти кои првпат летаа Со а-крилја и б-крилја како експериментални прототипови. Исто така, ќе најдете четири високо квалификувани, уникатни нови пилоти, тринаесет картички за надградба, драматична спасувачка мисија и сите токени и маневарски бирања што ви се потребни за да ги лансирате овие ѕвездени борци во битка против злобната Галактичка Империја. Возраст : 14+. Број На Играчи : 2+. Ова не е целосно искуство во играта. Копија Од Основниот Сет На Играта Х-Крило Минијатури е потребна за играње.

R

Им се допаѓа и на купувачите