.

.

Ексклузивни домашни завеси кабана лента за филтрирање на отворено светло за филтрирање на горните панели за завеси, 54 x108

Ексклузивни домашни завеси кабана лента за филтрирање на отворено светло за филтрирање на горните панели за завеси, 54 x108

DEN 383.84
Износ

Поставете го расположението во вашиот простор за живеење на отворено со ексклузивни домашни завеси кабана лента за внатрешна/надворешна светлина за филтрирање на горните панели за завеси. Тие се совршени за блокирање на сонцето или создавање поголема приватност. Овие полиестерски панели нудат тешки, чувство како платно, заштитник на УВ-зраци и се отпорни на мувла. Едноставниот, но убав, полиран изглед, ги прави прекрасен додаток на секое продолжение на отворено на вашиот дом. Закачете ги со помош на вашата омилена шипка до 1,25 "дијаметар. Само миење на рацете. Внатрешен/Надвор : Овие панели за ленти од кабана се направени од полиестерска ткаенина отпорна на мувла, која може да се користи во затворено или на отворено. Користете ги за да ги поставите Расположение во вашиот отворен простор, создадете приватност и блокирајте сончева светлина додека се опуштате . сет од два : Вклучува две (2) панели, секоја мерка 54 "WX108" L. За правилен изглед и полнота, панелите треба да мерат 2-3 пати ширина на вашиот прозорец/отвор. Секој има 3,5 "горниот полите, 1" страничен полите и 3 "дно по полите. Одговара на шипка со дијаметар од 1,25 ". Громатски врв за висина : Овие две панели за завеси имаат 16 громи од не'рѓосувачки челик по панел за завеси. Висат во затворено или на отворено користејќи ја омилената шипка за завеси што мери до 1,25" во дијаметар. Непроacирност : Со светло филтрирање Непроacирност, овие панели за завеси во затворено/отворено обезбедуваат приватност за вашиот простор, додека сè уште овозможуваат да блесне природна светлина. Тие исто така помагаат да ги блокирате сончевите зраци додека се опуштате во вашиот отворен простор . Тешки, панели слични на платно : Овие полиестерски панели нудат тешки, чувство на платно, и заштитен уреди за да спречите бледнее во боја . Едноставниот, но сепак прекрасен, полиран изглед, ги прави прекрасен додаток на секое отворено продолжување на вашиот дом . Упатства за нега : само миење на рацете само во ладна вода. Не-хлор белило кога е потребно. Висат да се исушат. Ниско железо доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите