.

.

Powerbuilted Pro Tech 1 4-Во Возење SAE Метрички Господар Приклучок Сет-949004

Powerbuilted Pro Tech 1 4-Во Возење SAE Метрички Господар Приклучок Сет-949004

DEN 1.67
Износ

Моќно Изградените Професионални сетови за приклучоци За Техничари се изградени за да ги исполнат или надминат спецификациите НА АНСИ. Сите приклучоци, приклучни додатоци и погонски алатки се конструирани од висококвалитетен хром ванадиум (ЦР-В) челик со огледало полиран хромиран финиш. Оваа корисна 47 парче 1/4 во. комплетот за приклучоци за погон вклучува избор на SAE и метрички приклучоци и алатки за возење складирани во ЛАСЕРСКО сечење EVA пена.Ги вклучува следните 1/4" диск алатки : -6 пт. САЕ приклучоци 5/32 "преку 1/2" -6 пт. САЕ длабоко приклучоци 5/32 "преку 1/2" -6 пт. метрички приклучоци 4 преку 13мм (вклучува 4,5 и 5,5 мм големини)-6 пт. метрички длабоки приклучоци од 4 до 13мм (вклучува големина од 5,5 мм)-72 запечатена глава запечатена запчаница од запчаник за заби-3" и 6" продолжни шипки-Универзален спој-Премиум хром хром ванадиум челик конструкција-Капка фалсификувана И термичка обработка за максимална издржливост-Полскиот хромиран финиш со Огледало спречува корозија-Ги Исполнува или надминува стандардите НА АНСИ-прилагодено ЛАСЕРСКО сечење во фиоката за кутии за да ги одржувате алатките организирани и безбедни-големина на фиоката за пена ева : 8,75 инчи.(Г) х 14.75 Во. (W) Ги Вклучува следните 1/4 " алатки за возење : .

R

Им се допаѓа и на купувачите