.

.

Уникатни Поволни Цени Уникатни Поволни Цени Ширина На Вилушка Сино Изолационо Ракав Фуркат Терминали Кабелски Навртки

Уникатни Поволни Цени Уникатни Поволни Цени Ширина На Вилушка Сино Изолационо Ракав Фуркат Терминали Кабелски Навртки

DEN 1.00
Износ

Фуркат претходно изолиран терминал е лесен за поврзување со електрична жица за зајакнување на неговата сигурност и . Широко се користи во машината, електрична енергија, железница, бродоградба, авијација, домашен апарат, компјутер или друга автоматска опрема. Боја : Сребрен Тон, Сина;Одговара На Големината На Кабелот : 1,5-2, 5мм2 (А.В.Г 16-14);Ширина На Вилушка : 4,5 мм/ 0,18". Висина На Делот На ракавот : 10мм/ 0,39"; Внатрешен Дијаметар На Цевката : 4,8 мм/ 0,19". Вкупна Должина : 21,2 мм/ 0,83"; Макс. Тековна : 27А. Тежина : 141гр; Содржина На Пакетот : 200 (+2%) x Фуркат Изолиран Терминал.

R

Им се допаѓа и на купувачите