.

.

Приклучок За Авијациски Приклучок, Приклучок За Авијациски Конектор Со Висока Температура За Воздушна За Електрична Енергија За Морски

Приклучок За Авијациски Приклучок, Приклучок За Авијациски Конектор Со Висока Температура За Воздушна За Електрична Енергија

DEN 1.67
Износ

Приклучок за Авијациски Приклучок, Приклучок За Авијациски Конектор Со Висока Температура За Воздушна за Електрична енергија За Маринска Спецификација : Тип На Ставка : Авијациски Приклучок Материјал : Опсег На Температура На Легура На Цинк : -40 Степени Целзиусови ~85 Степени Целзиусови Број На Врски : 500некои Заклучоци : 4рирана Струја (А) : 5контакт Дијаметар (мм) : ?1x4 работен Напон( AC, V) : 500 издржлив Напон (AC,V) 1min : 1500contact Отпор ( m Ohm ) : 5insolation Отпор (милиом ) : 2000 Wire Мерач (mm?/ AWG) : Помалку или еднакво на 0,75/18 Пакет Листа : 1 x TQ Приклучок1 x Z Приклучок1 x Водоотпорен Капак 4 x Завртка 4 x Навртка Супериорни Перформанси : Стабилни електрични перформанси, висока јачина, отпорност на притисок, отпорност на висока температура, отпорност на експлозија, антикорозија. Применливо : приклучокот За Авијациски приклучок прифаќа повеќејадрен дизајн за да се прилагоди на различни индустриски потреби. Може да се користи заварување и стегање. Премиум Материјал : приклучок За авијациски приклучок користејќи чист бакарен контактен материјал, кој има добра електрична спроводливост и отпорност на оксидација. Заштита : авијацискиот приклучок за напојување има добра заштита од електромагнетни и фреквентни пречки. И има водоотпорна функција. Повеќекратна Употреба : Широко се користи во комуникациите, инструментите, компјутерите, морските, воздушните, електричната енергија и други полиња.

R

Им се допаѓа и на купувачите