.

.

Нови Стенс Мулчирање Сечилото Заменува, МАРЕЈ 95103E701MA, 335-071

Нови Стенс Мулчирање Сечилото Заменува, МАРЕЈ 95103E701MA, 335-071

DEN 283.52
Износ

Стенс нуди најдобри сечила за мулчирање од класа за одржување на совршени тревници. Профилот на сечилото има проширен најсовремен раб и закривена контура која повеќе задачи на три начини. Додека сечилото се врти, сечилата од тревата се влечат нагоре, што овозможува чисто и униформно сечење низ тревникот. Следно, исечоците циркулираат во внатрешноста на палубата, давајќи му време на сечилото да ги исецка на помали парчиња. Малите парчиња исечоци од трева потоа се испуштаат рамномерно над тревникот. Исечоците се шират рамномерно за да се избегнат купчиња и купови оставени во тревникот. Спецификации : Должина : 20 5/16". Централна дупка : 13/16". Ширина : 2 1/4". Дебелина : 0.134". Заменува ОЕМ Број : МАРЕЈ : 951103 E701, 95103 E701 MA, 95103 E701, 95103-853, 92544 E701 MA, 9254 E701, 56251 E701 MA, 56251 E701, 5543 MA, 456251 MA, 456251, 2029, 095103e701wma, 095103 E701 MA, 095103 E701, 09254 E701 MA, 092544 E701, 056251 E701 MA. Мареј : 1998-2008; бара 2 за 40" палубата.

R

Им се допаѓа и на купувачите