.

.

Сет на јакна за јакна на мразот за момчиња и снег, големини 4-18

Сет на јакна за јакна на мразот за момчиња и снег, големини 4-18

DEN 959.84
Износ

Сет на Racer Iceburg. Ова комбо со 2 парчиња ја карактеризира нашата изолирана снежна биб, пантолона и изолирана качулка снежна јакна сите по една одлична цена. Ние ја завршивме работата за вас во подготовките за следното зимско патување со снег. Заштедете време и пари со оваа одлична понуда за зимски пакет. Јакната ќе го задржи вашето дете суво и топло во зимски услови со трајна ткаенина од обвивка отпорна на вода. Исто така, се одликува со обвивка од руно, еластични манжетни за зглобот и изолиран аспиратор. Биб -панталоните на сетот се издржливи отпорни на вода и изолирани и вклучуваат еластична половината, прилагодливи суспензии и манжетна за снег на нозете за да ги задржат ветерот и снегот од притаен. Одличен стил и голема вредност за следната зимска авантура. Сет на Racer Iceburg. Изолирана снежна јакна. Изолиран снежен биб Пант. Јакната е наредена руно. Bib Pant има внатрешна снежна манжетна. Ткаенина за заштита на времето. Прилагодливи суспензии и манжетни за зглобовите.

R

Им се допаѓа и на купувачите