.

.

DurafLame 29 ”преносен LED електричен фенер на свеќа со светилки со инфрацрвен кварц грејач, бронза

DurafLame 29 ”преносен LED електричен фенер на свеќа со светилки со инфрацрвен кварц грејач, бронза

DEN 319.84
Износ

Duraf Lame® инфрацрвен кварц електричен фенер во која било просторија. Не само што ќе додаде убав карактер, туку и дава дополнително греење на зоната до 1.000 квадратни метри за да ви помогне да заштедите пари. Едноставно исклучете го вашиот термостат и користете го овој електричен фенер во просторијата што ја користите најмногу за големи заштеди на следната сметка за греење. Инфрацрвената кварц топлина помага да се одржи природната влажност во воздухот, што резултира во удобна топлина што не ја исуши просторијата. Прилагодете го сјајот на свеќата со избор на топло бело, ладно бело или ледено сина боја на свеќа. Постојат три поставки за осветленост, заедно со трепкачки ефект на свеќа што може да се вклучи и исклучи. Далечинскиот управувач и батериите се вклучени за дополнителна погодност. 5.200 БТУ грејач обезбедува дополнително греење во зоната до 1.000 квадратни метри за да ви заштедат пари. Ефектот на свеќата може да се управува со или без топлина, за целогодишна амбиент. Прилагодливо сјај на свеќа во топло бело, ладно бело и ладно бело со ладно сино. Реалната свеќа вклучува LED светла со три нивоа на селекција на осветленост со или без треперење за да се имитира вистински пламен. Заштита на прегревање, грејачот веднаш се исклучува за да спречи прегревање. Функција на електронски тајмер : Автоматско време се исклучи од 30 минути до 8 часа. Екранот на LED температура брзо згаснува по употребата. Прилагодливиот термостат ви овозможува да одлучите за температурата на вашата соба за зголемување од 2 ° F од 62 ° F до 82 ° F. Вклучени далечински управувач со две батерии ААА. Кабел електричен.

R

Им се допаѓа и на купувачите