.

.

Valeo OE Firl Blight Xenon го напушти Volvo S 2007-2009

Valeo OE Firl Blight Xenon го напушти Volvo S 2007-2009

DEN 1.00
Износ

Valeo фарови : 100% оригинална опрема и се придржуваат до сите барања во однос на перформансите, сигурноста и издржливоста; Тестирани на запечатување, визуелни и сите функции на осветлување; Подобрен дизајн и издржливост со патентирани системи за вентилација за да се ограничат кондензацијата, создавајќи леќи со висока отпорност и флексибилност во дизајнот; CAPA сертифициран; ДОТ/САЕ во согласност; NSF Certified Headlights : 100% Original Equipment and adhere to all requirements in terms of performance, reliability and durability.Quality Testing : All Valeo products are tested on the production lines : sealing, visual aspect and all lighting functions.Improved design Lower power consumption, ги намалува емисиите на CO2 за 2 G/милја; Краток временски распон за да се постигне целосна моќност при палење; Подолг, поширок зрак за зголемена видливост за повеќе од 30% во однос на халоген на подолг опсег. Надворешен снабдувач : CAPA сертифициран; ДОТ/САЕ во согласност; NSF сертифицирана . Вклучена сијалица; количина на сијалица : 5; технологија на сијалица : ксенон/халоген; боја на леќи : чиста/килибар. Изберете Изберете : 2007-2009 Volvo S60 2007 Volvo V70 и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фиксен додаток за да проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите