.

.

Карат Т.В. Diamond 14kt жолто злато солитер обетки обетки

Карат Т.В. Diamond 14kt жолто злато солитер обетки обетки

DEN 8815.84
Износ

Изразете ја својата loveубов кон некој специјален со овој прекрасен пар Миабела 1/4 Carat T.W. Дијамант 14kt жолто злато солитер обетки. Тие се карактеризираат со два дијаманти со принцеза, сет (G-H, I2-I3). Затворањето на пеперугата ги одржува безбедно прицврстени на ушите. Носете ги овие обетки од Миабела со деловна облека, полуформални или формални фустани и обични облеки со паметни изглед. За да ја одржите убавината на ова заслепувачко дуо, периодично избришете ги по потреба со средство за чистење накит или нежен сапун и вода. Тие ќе создадат пенлив впечаток. Дајте ги овие обетки од жолто злато дијаманти како подарок за Денот на вineубените или роденден. Неколку големини се достапни. Со над 30 години искуство во создавање фини парчиња, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела 1/4 Карат Т.В. Дијамант 14kt жолто злато солитер обетки од обетки : обетки од мијабела направени во 14kt жолто злато/4 ct. T.W.Diamond Color : G-Hdiamond Clarity : I2-I3 Yellow златни дијаманти обетки со пеперутка безблизу и елегантен пар обетки од златен дијамант обетки, идеална крпа за подароци и кутија за подароци се вклучени за дијаманти.

R

Им се допаѓа и на купувачите