.

.

Roadmaster Granite Peak Girls Mountain Bike, тркала, бело

Roadmaster Granite Peak Girls Mountain Bike, тркала, бело

DEN 2879.84
Износ

Планинскиот велосипед на Granite Granite Peak Peak е одличен планински велосипед што е во право дома на солиден неплоден пат или крстарење по улиците во вашето соседство. Спорт челична планинска рамка и предна вилушка за суспензија, осигурувајќи дека секое возење е удобно и лесно се движи. Штрајците на гумата на гумата обезбедуваат многу безбедност на тротоарот или нечистотиите, додека легурите нудат додадена издржливост и стабилност. Овој 24 "Планински велосипед доаѓа со 18-брзински менувачи на пресврти и заден дераил на Шимано, дозволувајќи максимални перформанси на менување на патеката. Искусете ја слободата на преземање на вашиот гранит врв низ целиот град. Roadmaster е доверлива американска вредност во рекреативниот велосипед Возењето со децении, а дизајнирањето и изградбата на овој велосипед покажува зошто. Велосипедот е достапен по ваш избор на избрани бои за да можете да најдете еден за да одговара на личниот стил на возачот. Планинскиот велосипед на Granite Granite Pake Peak Girl, 24 "тркала, бели : бели : бели : бели : бели : бели : бели : бели : бели : бели : бели : бели : бели : бели : бели : бел : Дизајниран со 24 "тркала, овој велосипед одговара на возачи на возраст од 8 и повеќе години, или 4'8" до 5'6 "во висина. Челична планинска рамка и предна суспензија вилушка нудат непречено возење. 24" 18-брзински менувачи на пресврт на планински велосипед мазно менување на патеката. Предни и задни линеарни влечени сопирачки за брзо, јасно запирање. Алуминиумските тркала и силниот планински чудак со 3 парчиња додаваат издржливост. Поставување на седиштето без алатки за лесни прилагодувања на висината. Планинскиот велосипед на Roadmaster доаѓа во светло сина, виолетова или бела боја. Доставува удобни перформанси и на патеката и во градот.

R

Им се допаѓа и на купувачите