.

.

Jewelersclub Емералд прстен накит за роден камен - 0. Карат смарагд 14К златен сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент - прстени од скапоцен камен со хипоалергичен з?

Jewelersclub Емералд прстен накит за роден камен - 0. Карат смарагд 14К златен сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент

DEN 399.84
Износ

Живописно парче акцент што свети одвнатре. Направено со вистински смарагдни скапоцени камења, бели дијаманти и злато позлатено сребро. За разлика од ефтино изработените прстени со скапоцени камења за жени кои испаѓаат лажни, со досадни, рамни камења со рамнини, приклучокот на емералдскиот прстен на накит, има оригинален 0,25 каратски смарагден камен, прекриен со вистински бели дијаманти кластери .. Изработено со грижа и стручна изработка и поставена во хипоалергичен, 14к златен сребрен опсег, овој прекрасен зелен овален прстен е трајно направен со врвни материјали што го издвојуваат од останатите .. Нашите оригинални карактеристики на смарагдно прстен : . - 0,25 Карат Смарагд скапоцен камен. - Кластери со бели дијаманти. - Хипоалергичен 14К позлатен сребрен опсег прстен (нула никел или олово). - Деликатен дизајн со трајно, долготрајно занаетчиство. Зачудувачки подарок за вашиот значаен друг, мама, сестри и најблиски! Нашиот смарагд ringsвони за жени и ringsвони со родилни камења убаво ги комплиментираат сите тонови на кожата. Дајте им како роденденски подароци за мајка и подароци за жени во вашиот живот!. На Jewersers Club, ние сме горди да им понудиме на нашите клиенти ексклузивни, врвни квалитетни смарагдни накит прстени по разумни цени. Ние ги занаетиме нашите уникатни прстени за жени со грижа, да ви дадеме апсолутен најдобар квалитет, уметност и изработка за стапката. Просечниот прстен на смарагдно родител, честопати излегува дека не е оригинален, со faux смарагден камен кој изгледа досаден и рамен. Емералдскиот прстен на Jewelers Club има вистински 0,25 каратски скапоцен камен со камера, пресечен во прекрасна овална и подобрена со вистински бели дијаманти кластери од двете страни. Со хипоалергичен, светлечки сребрена поставка од злато од 14 килограми, живописно, зелена сенка на овој зачудувачки камен прстен ги комплиментира сите тонови на кожата . додека другите прстени од скапоцен камен се ефтино направени и лесно се наведнуваат и се кршат, нашиот смарагден камен прстен е квалитетен изработен за да трае. Иако е вулгарен и елегантен во дизајнот, овој смарагд и дијамантски прстен е ништо друго освен кревко, направено со долготрајно, издржливо 14к злато позлатена сребрена лента и поставување. Ако имате какви било прашања во врска со големината на опсегот, ве молиме, посетете се до нас директно за да ви помогнеме да го пронајдете вашето совршено вклопување . живописен, зачудувачки подарок што секогаш ќе го негува. Без разлика дали го надавате овој прстен на скапоцен камен на вашата мајка на Денот на мајката, вашиот значаен друг како специјално изненадување или ветувачки прстен, или пријател или сакана личност како прослава на нивниот уникатен родител, примателот ќе го обожава облечената на оваа 0,25 каратна искра на нејзината рака.

R

Им се допаѓа и на купувачите