.

.

- ТОА Визија Про Мат Двобоен Софтбол Вата Шлем

- ТОА Визија Про Мат Двобоен Софтбол Вата Шлем

DEN 1039.84
Износ

Шлемот се вклопува ако ги покрива ушите, таа може да види надвор од кафезот и не се ниша на главата. Дизајниран за опашки, плетенки и полна глава на коса додека ја одржува вашата ќерка ладна и удобна. Подобра видливост. Пошироко видно поле и подобар периферен вид од кој било друг шлем со брз чекор. Елиминира отсјај. Технолошкиот Слој за затемнување во решетките ги елиминира отсјаците што го одвлекуваат вниманието. Отстранување на влага. Завитканата подлога управува со влага и ја намалува иритацијата. Ултра лесен. Дизајниран да ја намали тежината без да ја жртвува силата. Удобно вклопување. Двослојната подлога додава заштита и удобност што одговара на формата.

R

Им се допаѓа и на купувачите