.

.

Британците Направија Неверојатни 10к Жолто Златни Природни перидот женски веренички прстен-големина опции-Големина 8.5

Британците Направија Неверојатни 10к Жолто Златни Природни перидот женски веренички прстен-големина опции-Големина 8.5

DEN 6704.00
Износ

Раскошен прстен со гроздобер изглед и извонредни детали. Перидотите имаат овална форма од 6х4мм и круг од 2,75 мм. Перидотите се природни скапоцени камења ископани од земја кои се индивидуално избрани и рачно поставени во овој прекрасен безвременски трилогиски прстен. Перидот е живописен круша зелен скапоцен камен кој прекрасно е во контраст со полираното Злато од 10к. Прстенот Е Дизајниран идеален за да му подарите подарок на вашата сакана или едноставно да го одржувате прстенот во добра состојба за да можете подолго да уживате во неговата целосна убавина. Ние испраќаме со упатствата За Нега на прстенот, за да ви помогнеме да ги одржувате вашите прстени добра состојба, како и мерач на големина на прст, за да ви помогнеме да добиете совршено вклопување. ДИЗАЈНИРАН и ИЗРАБОТЕН во РАБОТИЛНИЦАТА НА ТРАДИЦИОНАЛЕН СЕМЕЕН ЗЛАТАР основана 1954 година. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит изработено од искусни Златари и квалитетот и изработката се проверуваат во секоја фаза од производниот процес. ПРИРОДЕН ПЕРИДОТ-краток водич за нега ќе биде испратен со вашето купување за да ви помогне да уживате најмногу од вашиот накит. ВИСТИНСКИ ЦВРСТ 10К ЖОЛТО ЗЛАТО, печат со 10К. ГОЛЕМИНИ 4 ДО 12 ДОСТАПНИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЧЕТВРТИНА И ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНИ - вашиот прстен ќе биде направен по нарачка во нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време. ИДЕАЛЕН СПЕЦИЈАЛЕН ПОДАРОК-давањето накит како подарок изразува многу повеќе. Овој прстен ќе ви биде испратен Во луксузна кутија за презентација што ќе ви олесни да подарите подарок за Годишнина, Роденден, Божиќ, ден на Вљубените или која било пригода кога сакате да кажете "Вие Сте Посебни" (дури и ако сакате само да си го кажете тоа!).

R

Им се допаѓа и на купувачите