.

.

Прстен од не'рѓосувачки челик на келтскиот јазол

Прстен од не'рѓосувачки челик на келтскиот јазол

DEN 2.00
Износ

Крајбрежниот накит на келтскиот јазол, не'рѓосувачки челик, не'рѓосувачки челик, неа, безвременски прстен на Кладаг, за да ја симболизира вашата loveубов и лојалност едни на други. Традиционалниот ирски прстен Кладаг е акцентиран со дизајн на вечноста на келтскиот јазол и е уникатен венчален прстен, совршен за нејзиниот посебен стил. Прстенот е направен од висок полски не'рѓосувачки челик. Овој безвременски прстен на Кладаг има карактеристичен лесен изглед и чувство. Изработен од не'рѓосувачки челик, овој прстен на Кладаг покажува високо полирана завршница. Тип на метал на артикалот : Не'рѓосувачки челик. Метална боја на артикалот : Бела. Материјал на предметот : Метал. Тип на камен на артикалот : Нема камен. Камена боја на артикалот : Нема камена боја. Камен облик на предметот : Нема форма на камен. Камената димензија на предметот : Нема камена димензија. Метал печат на артикалот : челик. Категорија на артикли : накит. Тип на накит : Мода. Што е вклучено : прстен. Должина на артикалот : 5/16 инчи. Ширина на артикалот : 7/16 инчи. Дебелина на артикалот : 1/16 инчи. Тежина на артикалот во грамови : 2 грама. Број на камен на предметот : Нема броење на камен. Тип на затворач на артикалот : Нема затворач. Поставување камен за накит : Нема поставување накит. Стил на артикли : Бенд, Селтик, Кладаг. Демографска возраст : возрасни (18 години и повеќе). Насочена публика : Womenените, женски. Грижа и чистење : Избришете со полска крпа. Прикажана сезона : есен, лето, пролет, зима.

R

Им се допаѓа и на купувачите