.

.

1Autodepot Car Wheel Dollly, 1300 bs тешки кукли за самостојно вчитување со педал за нозе - пакет

1Autodepot Car Wheel Dollly, 1300 bs тешки кукли за самостојно вчитување со педал за нозе - пакет

DEN 2.67
Износ

Тркалото за позиционирање на возилото со тешки толи Доли има вграден приклучок за да ви овозможи да кренете индивидуална тежина на тркалото до 1300 lb . Користејќи го системот за стапало на педалот за да кренете гума, вашите раце се бесплатни за позиционирање и правење безбедни прилагодувања. Долето за само-оптоварување Доли доаѓа со удобна рачка за носење, мазно вртење на вртливите тркала и дизајн за преклопување на просторот. Подигање на тежината на тркалото до 1300 lb., комбинирана тежина на возилото од 5200 lb. Отворено рачки за лифт гуми до 34 in. Дијаметар x 12 in. Широк тешки 4 инчи. без раце за употреба со груба челична конструкција "Оценка на тежината : Ова тркало за позиционирање на возилото со тешки работи Доли има вграден приклучок за да ви овозможи да ја кренете индивидуалната тежина на тркалото до 1500 фунти (оценето со 1300 bs), рачки за лифт на отворено до 12 '' W x 34''''h . Изградба : Се одликува со груба челична шасија со четири тешки 4 инчи. Дијаметар (полиуретан) ПУ Балинг Кастри и користи двонасочен линеарно линеарно за делот за џек . Безбедност и преносен : Уметното тркало за само-оптоварување Доли доаѓа со удобна рачка за носење, мазно вртење на вртливите тркала и алуминиумски близнаци за безбедна поддршка од гуми и ги прави подвижните автомобили наоколу во гаражи и други тесни четвртини лесни и без време да одземаат време и фрустрирачки.

R

Им се допаѓа и на купувачите