.

.

Генерал Грабер Хтс Цела Сезона 275 55Р 117Т ХЛ Лесна Гума За Камиони Одговара: 2014-Шевролет Силверадо Висока Земја, 2011-Гмц Сиера Денали

Генерал Грабер Хтс Цела Сезона 275 55Р 117Т ХЛ Лесна Гума За Камиони Одговара: 2014-Шевролет Силверадо Висока Земја, 2011-Гмц

DEN 2196.48
Износ

Генерал Грабер HTS60 275/55 R20 117t Xloverview Генералот Grabber HTS60 е гума за сите сезони која е наменета за употреба на лесни камиони и Теренци. Дизајниран за влечење во сите сезони, Грабнувачот HTS60 вклучува Технологија На Дураген за зголемена издржливост. Дополнително, Грабнувачот HTS60 нуди комбинација на перформанси, удобност при возење и издржливост, како и ограничен животен век на газење до 65.000 милји во зависност од рејтингот на брзината на гумата. Дизајниран за употреба на лесни камиони и Теренци. Поддржан од ограничен производител од 65.000 милји, траење на траење за Големини Со оценка С и Т, и 50.000 милји ограничен живот на производителот за Номинална И сите лт-метрички големини. Дураген Технологијата ја зголемува силата и издржливоста за поголем капацитет за носење товар и подолг век на траење. Широките жлебови ја исфрлаат водата од шарата за да го подобрат влажниот стисок. Оптимизираниот дизајн ги намалува звуците и вибрациите на патот за тивко, удобно возење. Големина : 275/55Р20. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2007-12 Шевролет Силверадо 1500 ЛТЗ 2015-22 форд Ф-150 Ларијат 2013 Шевролет Силверадо 1500 XFE 2019-20 Ram меморија 1500 HFE 2021-22 Џип Wrangler Неограничена Висока Надморска Височина 2004-05 Форд Ф-150 Ларијат 2019 Шевролет силверадо 1500 лд Ст 2021-23 рам 1500 ОГРАНИЧЕН лонгхорн 2007-16 Шевролет Тахо Лтз 2021-23 џип гладијатор ВИСОКА НАДМОРСКА височина 2020 џип Гладијатор надморска височина 2017-20 шевролет Тахо Лт 2003-06 Шевролет Силверадо 1500 Сс 2001-04 доџ рам 1500 слт 2017-20 Шевролет приградски лт 2007-08 Тојота Тундра Ограничена 2010-14 Форд Ф-150 фх2 2015-16 шевролет приградски ЛТЗ 2007-14 Гмц Јукон Хл 1500 Денали 2014-20 Гмц Јукон Денали 2021 Тојота Тундра Трд Спорт Премиум 2014-19 Тојота тундра 1794 Издание 2020 Тојота Тундра Трд Надвор Од Патот И Повеќе-Додадете Го вашето возило во НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ за да проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите