.

.

Нокиан Форпост АПТ 255 55Р20ХЛ 110Х Бсв Одговара: 2012-Шевролет Круз ЛТ, Шевролет Круз Лимитед ЛТ

Нокиан Форпост АПТ 255 55Р20ХЛ 110Х Бсв Одговара: 2012-Шевролет Круз ЛТ, Шевролет Круз Лимитед ЛТ

DEN 0.67
Износ

Nokian Foostpost 255/55 R20 110 H Xloverview СТАНОТ Nokian Foostpost е гума за сите временски услови за сите терени, наменета за употреба на Џипови, Теренци и лесни камиони и има Strongмидни Силни Странични Ѕидови кои ја чуваат гумата од оштетување. Три Врвни Планински Снегулки сертифицирани за употреба во умерени до тешки зимски временски услови, Поројните Жлебови НА АПТ го подобруваат држењето на меките површини како што е калта, Додека Двојните Дијамантски Лифтови обезбедуваат зафат на непредвидливи површини како што се песок и карпи. Дизајнот со двоен страничен ѕид им овозможува на возачите да го изберат изгледот што е соодветен за нивното возење, А СТАНОТ За Излез користи гумено соединение со низок отпор на тркалање што ја подобрува ефикасноста на горивото, така што возачите трошат помалку на пумпите и повеќе време на патот и патеките. Покриен со 65.000 милји ограничена гаранција за живот на шарите за возила што не се возат и не-комерцијални. Три Врвни Планински Снегулки сертифицирани за употреба во умерени до тешки зимски временски услови. Поддржана Од Гаранцијата За Заштита На Дупките На Нокиан која ја заменува гумата без трошоци ако опасноста од патот ја оштети гумата надвор од поправка. Гуменото соединение ја намалува отпорноста на тркалање за да ја подобри ефикасноста на горивото. Изграден со двојни дијамантски лифтови и длабока шема на шарите што овозможуваат подолги перформанси. Чакал Чувари во рамките на шарата сила карпи, камења, кал, нечистотија, вода, кашест снег, снег, и други несакани остатоци од шарата за конзистентна влечење и за заштита на куќиштето од оштетување. Големина : 255/55Р20. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

R

Им се допаѓа и на купувачите