.

.

Америкус Солиден АТР НА Сите Терени 275 55Р 117Т ХЛ Лесна Гума За Камиони Одговара: 2014-Шевролет Силверадо Висока Земја, 2011-Гмц Сиера Денали

Америкус Солиден АТР НА Сите Терени 275 55Р 117Т ХЛ Лесна Гума За Камиони Одговара: 2014-Шевролет Силверадо Висока Земја, 2011-Гмц

DEN 2704.00
Износ

Америкус Солиден АТР 275/55Р20 117т Хлов Преглед Американскиот Цврст АТР нуди дизајн и карактеристики од следната генерација во тешка гума за сите терени за лесни камиони. Комбинацијата на крути внатрешни блокови на шарите и 3д шемата на зип ја подобруваат влечната сила на влажно време. Буци навртки за рамо се претходно дупчат за столпчиња за употреба во екстремни зимски временски услови. Високата празнина на шарата исфрла кал, снег и остатоци за влечење. Поддржан од ограничен производител од 45.000 милји гаранција за животниот век на шарата.

R

Им се допаѓа и на купувачите