.

.

Јокохама Геоландар М Т Г Кал ТЕРЕН ЛТ295 55Р 123 120К Е Лесен Камион Гума

Јокохама Геоландар М Т Г Кал ТЕРЕН ЛТ295 55Р 123 120К Е Лесен Камион Гума

DEN 2.00
Износ

Јокохама Геоландар М/Т Г003 ЛТ295/55Р20 123/120К Еовервју Геоландар М / Т Г003 Од Јокохама е гума за терен од кал која е наменета за употреба на лесни камиони и Теренци. Изграден со технологија За Гео-Штит што ја штити гумата од оштетување и ја зголемува влечната сила надвор од патот, Агресивниот страничен ѕид На Геоландар М/Т Г003 дополнително ја зголемува влечната сила и ја штити гумата од странични удари. Геоландар М/Т Г003 користи исфрлувачи на кал и камен во своите жлебови кои промовираат самочистење и ја штитат обвивката од оштетување, а Гумата е поддржана од 30-Дневната Гаранција за Задоволство на Јокохама. Се одликува со оптимизиран сооднос блок и празнина и дополнително пиење што го подобрува држењето надвор од патот и ги намалува растојанијата за запирање на влажните патишта. Изграден со гумено соединение со висока густина и широк, рамен профил што го намалува нерамномерното абење за подолг век на траење на шарата. Моделот на шарите со променлив чекор ги намалува звуците на автопатот за тивко, удобно возење. Дизајниран со агресивен страничен оклоп што ја чува гумата од оштетување. Исфрлувачите на кал и камен во кал на силата на шарата, нечистотија, карпи, камења, вода, кашест снег и други остатоци од гумата за доследно влечење и заштита на обвивката од оштетување. Големина : LT295/55 R20. Опсег На Оптоварување : Е. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

R

Им се допаѓа и на купувачите