.

.

НСН6774742, УСБ Жична Тастатура, 1, Црна

НСН6774742, УСБ Жична Тастатура, 1, Црна

DEN 399.84
Износ

Отпорна на истурање, жичната тастатура е совршена за оние кои претпочитаат тастатура поголема од типичните таблети или лаптопи. Се одликува со елегантен современ дизајн кој зафаќа помалку простор на работната површина и во патните торби. Вклучува 104-клучен англиски/француски стандарден распоред, F-копчиња Со целосна големина и нумеричка тастатура. Широките копчиња со мек допир ја подобруваат точноста на тастатурата додека го намалуваат бучавата при пишување. ТАСТАТУРАТА во согласност СО ТАА не бара софтвер за инсталирање. Едноставно поврзете ГО УСБ-кабелот 60" СО ВАШИОТ КОМПЈУТЕР или лаптоп и започнете со пишување. Тастатурата е компатибилна Со Windows 7, 8, 10,Виста или XP; И MAC OS. Отпорен на истурање и поголем од типичните маси или лаптопи. Копчиња со мек допир со одговор на низок притисок. Намален шум за пишување. Пошироките копчиња ја подобруваат точноста на притискање на тастатурата. Приклучок и игра за лесна употреба.

R

Им се допаѓа и на купувачите