.

.

Кулер Мајстор Цк Механичка Тастатура Сини Прекинувачи

Кулер Мајстор Цк Механичка Тастатура Сини Прекинувачи

DEN 1.33
Износ

БЕЗ ГЛУПОСТИ, БЕЗ КОМПРОМИС CK550 Добијте директна тастатура која работи добро на бојното поле со Тастатурата ЗА Игри CK550. Механичките прекинувачи оценети за 50 милиони кликања ќе гарантираат дека вашата тастатура ќе остане подготвена за борба за време на сите ваши долготрајни престрелки. Контролите за летање овозможуваат прилагодување на вашите поставки како RGB осветлување и макроа во реално време, додека софтверот ви овозможува да добиете уште понатамошно прилагодување. Едноставно кажано, CK550 е способна алатка која ја завршува работата. КОНТРОЛИТЕ ЗА ЛЕТАЊЕ прават прилагодувања во реално време на осветлувањето и макроата без потребен софтвер. СТАНДАРДЕН РАСПОРЕД Распоред На Стандардна големина и долен ред за лесно прилагодување на капачето. RGB ПОЗАДИНСКО ОСВЕТЛУВАЊЕ По клуч Led Диоди со повеќе режими на осветлување и ефекти за да ги истакнете сите ваши доминантни убивања. Брусен АЛУМИНИУМСКИ ДИЗАЈН Закривена горна плоча, пловечки капачиња за клучеви и минималистички дизајн изграден имајќи ја предвид функционалноста. МЕХАНИЧКИ ПРЕКИНУВАЧИ Издржливи механички прекинувачи оценети за 50 милиони копчиња. НОВА И ПОДОБРЕНА ЛЕСНА ЗА УПОТРЕБА СОФТВЕРСКА Мапа 16,7 милиони бои на кој било клуч, прилагодете ги режимите на осветлување и макроата за дотерување. Четкан Алуминиумски Дизајн-Закривена горна плоча,пловечки капачиња за клучеви и минималистички дизајн изграден имајќи ја предвид функционалноста. Механички прекинувачи оценети за 50 милиони+ животен век за никогаш да не ве изневери во жарот на битката. Rgb Задно Осветлување - led Диоди по клуч со повеќе режими на осветлување и ефекти за да ги истакнете сите ваши доминантни убивања. Контроли за летање - направете прилагодувања во реално време на осветлувањето и макроата без потребен софтвер, вклучително И Заклучување/Исклучување На Виндоус за да спречите исфрлање од играта кога Клучот Виндоус е случајно притиснат. Лесен За Употреба Софтвер - Мапа 16,7 милиони бои на кој било клуч, прилагодете ги режимите на осветлување и макроата за дотерување. Стандарден Распоред за оние Про корисници заинтересирани за сопствени клучеви, CK550 има стандарден распоред на големини и долен ред!. Хибридно Превртување На Клучеви со автоматско префрлување ПОМЕЃУ 6 KRO И NKRO за да се обезбеди наследна компатибилност и дека секогаш секој печат е регистриран. Тип На Производ Тастатура. Тастатура/Тастатура Тастатура Технологија Механичка Тастатура/Тастатура Поврзување Технологија Кабел Тастатура/Тастатура Безжична Технологија Не Се Применува. Интерфејси/Порти Тастатура/Тастатура Домаќин ИНТЕРФЕЈС USB 2.0. Боја Пиштол Метал Црна. Висина на Тастатурата/Тастатурата 41мм. Ширина На Тастатурата/Тастатурата 460мм. Длабочина На Тастатурата/Тастатурата 135мм. Тежина (Приближна) 900гр. Еколошки Да СЕРТИФИКАЦИЈА НА ЖИВОТНАТА средина WEEE.

R

Им се допаѓа и на купувачите