.

.

Нутрихеф Премиум Вакуум Комерцијални Одделение Храна За Чување Запечатувач Ролни

Нутрихеф Премиум Вакуум Комерцијални Одделение Храна За Чување Запечатувач Ролни

DEN 319.68
Износ

Наполнете го замрзнувачот со безбедно спакувана храна Со Премиум Ролни За Запечатување На Вакуум За Складирање Храна Нутрихеф. . Секоја ролна е компатибилна со вакуумски заптивки на работната површина (не е вклучена) и изработена од полиетилен без бпа, повеќеслоен најлон обложен. Овие универзални вакуумски запечатувачки кеси запечатуваат во свежина. . Овие заптивки за складирање храна може да се печат во микробранова печка, замрзнати, измиени и варени. Исечете ги заптивките до точната големина што ви е потребна за да ја зачувате или подготвите вашата храна. Овие ролни за запечатување се одлична алатка за шпорети за потопување соус вид, бидејќи заптивката го одржува воздухот надвор и им помага на вашето месо, риба или зеленчук да останат потопени во топла вода. Можете дури и да ги користите ролните за заптивки за складирање храна за да заштитите други предмети, како играчки или колекционерски предмети. Секоја ролна содржи 50 стапки материјали. Уживајте во свежа, вкусна храна благодарение на Премиум Вакуумските Ролни За Запечатување На Храна Нутрихеф. 2 пакување запечатувач за складирање храна од комерцијално одделение е компатибилен со сите марки на вакуумски заптивки на работната површина. пластичното складирање храна создава вакуумски кеси со сопствена должина за сите видови храна. Секоја ролна има материјал од 2 слоја од комерцијална класа, блокирајќи кислород, влага, согорување на замрзнувачот и дехидрација. Идеален за складирање храна или подготовка на оброци со шпорет за потопување сос вид. Јасен, повеќеслоен најлон може да се користи и за чување колекционерски предмети и непрехранбени производи. 2 пакетот ви дава вкупно 100 стапки запечатувач за складирање храна. Фда одобри. Боја : Јасно. Димензии( L x W) : 50 стапки на 11 инчи. Тежина : 3,60 фунти. Гаранција на производителот : 1-годишна ограничена гаранција.

R

Им се допаѓа и на купувачите