.

.

Монро Шокови И Потпори Брзо-Потпора 171347л Потпора И Серпентина Пролет Собранието Одговара избери: 1969-ШЕВРОЛЕТ НОВА, 1971-ПОНТИЈАК ВЕНТУРА

Монро Шокови И Потпори Брзо-Потпора 171347л Потпора И Серпентина Пролет Собранието Одговара избери: 1969-ШЕВРОЛЕТ НОВА, 1971-ПОНТИЈАК

DEN 0.67
Износ

Идеални За влечење, амортизерите Монро Макс-Ер можат да бидат надуени или издувани до 150 PSI за одржување на висината на нивото со дополнителна тежина до 1.200 фунти. (капацитетот е ограничен со суспензија на возилото, гуми и менувач. Погледнете го упатството за сопственикот на возилото.) ИЗГРАДЕН ДА ТРАЕ заптивката За течност За самоподмачкување го задржува гасот и го намалува прекумерното триење на клипната шипка за да помогне во намалувањето на предвременото абење, додека клипот со лента и водичот засилен со бронза обезбедуваат издржливост. Конзистентно ВОЗЕЊЕ користи брзина Пропорционален Вентил (VPV) технологија и течност за сите временски услови што содржи специјални адитиви за да се намали триењето и да се обезбеди непречена реакција на прачката и целокупно помазно возење. ДОБИЈТЕ ПОВЕЌЕ МИЛЈИ од ВАШЕТО возење Designed Дизајниран И потврден за да ги исполни спецификациите НА ОЕ и да испорача конзистентни перформанси. ФАКУЛТАТИВНА БАГАЖНИК ЗА ПРАШИНА/ЈУНС браник Заштитниот багажник за прашина ја намалува нечистотијата и влагата, додека браникот од јунс го намалува тешкото движење на суспензијата (и двете се продаваат одделно). СИГУРНИ ПЕРФОРМАНСИ азотното полнење со гас одржува контакт гума до пат за подобрување на возењето и ракувањето со намалување на аерацијата. ВРАЌА ВОЗЕЊЕ и РАКУВАЊЕ Поголемата дупка обезбедува поефикасна контрола на амортизацијата за да обезбеди конзистентност и непречено возење (каде што е применливо).

R

Им се допаѓа и на купувачите