.

.

Ед Голдстајн 'Длабочина на полето II' платно уметност

Ед Голдстајн 'Длабочина на полето II' платно уметност

DEN 2.00
Износ

Уметник : Ед Голдстаинсјубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има сепија тонирана фотографија од гроздобер камера. Истакнати бои : црна, бела, кафеава, тен, сива родена и израснета на запад, Ед Голдстајн ја научи уметноста на фотографијата на улиците на Лос Анџелес. И подоцна во модните студија на Менхетен. Фаќајќи интимни моменти, Ед е инспириран од темите на потсвеста и колективната меморија. Неговите дела се изложени низ целиот Запад во музеите и галериите, а ги стекнале приватните колекционери и куратори ширум светот. Ед сега живее на морскиот брег на правење фотографии и слики. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Ед Голдстајн 'Длабочина на полето II' платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите