.

.

Британците Направија 18к Жолто Злато Природен Сафир менс бенд прстен големина опции-Големина 10

Британците Направија 18к Жолто Злато Природен Сафир менс бенд прстен големина опции-Големина 10

DEN 4319.84
Износ

Еден камен прстен во модерен стил со својот едноставен, но елегантен геометриски дизајн. Каменот е во облик на круг од 3 мм. Ние користиме Природен Сафир кој е внимателно избран за овој прстен од стручни златари за да обезбедиме добро вклопување. Овде, овој едноставен дизајн и присуството на еден сафир ќе ви овозможат вас и другите да ја ценат убавината на каменот. Сафирот има прекрасна длабоко сина боја на ноќното небо. Вистинската убавина на сафирот е изложена кога светлината сјае на неа. Присуството на еден камен е совршена можност за вас да го изберете прстенот со вашиот роден камен. Ако сте родени во септември, тогаш ова е вашиот прстен. Прстенот Е Дизајниран идеален за да му подарите подарок на вашата сакана или едноставно да го одржувате прстенот во добра состојба за да можете подолго да уживате во неговата целосна убавина. За да ви помогнеме да ја одржите добрата состојба на вашите прстени, испраќаме со упатствата за прстенот како да се грижите за прстенот, како и мерач за големина на прст за да ви помогнеме да добиете совршено вклопување. ДИЗАЈНИРАН и ИЗРАБОТЕН во РАБОТИЛНИЦАТА НА ТРАДИЦИОНАЛЕН СЕМЕЕН ЗЛАТАР основана 1954 година. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит изработено од искусни Златари и квалитетот и изработката се проверуваат во секоја фаза од производниот процес. ПРИРОДЕН САФИР-вистински природен скапоцен камен е оној што е ископан од земја стручно исечен и полиран за да се добие најдобар изглед. ВИСТИНСКО ЦВРСТО ЖОЛТО ЗЛАТО ОД 18К, независно тестирано, одобрено и печатено Од Канцеларијата За Анализи во Англија. Не треба само да го земете нашиот збор за тоа, бидете сигурни содржината на благородни метали во овој прстен е тестирана од експертите во канцеларијата За Анализи, основана од 1300 година, и тие го ставија својот белег во прстенот за да го покажат ова. ГОЛЕМИНИ ОД 6 ДО 12 ДОСТАПНИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЧЕТВРТИНА И ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНИ - вашиот прстен ќе биде направен по нарачка во нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време. ИДЕАЛЕН СПЕЦИЈАЛЕН ПОДАРОК-давањето накит како подарок изразува многу повеќе. Овој прстен ќе ви биде испратен Во луксузна кутија за презентација што ќе ви олесни да подарите подарок за Годишнина, Роденден, Божиќ, ден на Вљубените или која било пригода кога сакате да кажете "Вие Сте Посебни" (дури и ако сакате само да си го кажете тоа!).

R

Им се допаѓа и на купувачите