.

.

Вестин 23-Е-Серија 3 Тркалезни Нерф Чекор Барови-Црна Завршница Во Прав одговара изберете: ФОРД Ф СУПЕРКРЕЈ, 2005 - ФОРД Ф150

Вестин 23-Е-Серија 3 Тркалезни Нерф Чекор Барови-Црна Завршница Во Прав одговара изберете: ФОРД Ф СУПЕРКРЕЈ, 2005 - ФОРД Ф150

DEN 2153.92
Износ

Нерф Баровите Од Е-Серијата се најновиот чекор додаден на 30-годишното скалило на вестин за подобрувања на страничните чекори, секој чекор е малку подобар, бидејќи е изграден врз искуството собрано во градењето на сите претходни чекори. Изработката започнува со цевка од не ' рѓосувачки челик со дијаметар од 3 инчи, која е исечена, свиткана и печат за да одговара на вашето возило, а потоа полирана до сјај на огледало. Со Страничните Чекори Од Е-Серијата добивате Вестин Квалитет,Вестин Фит И Вестин Лесна Инсталација. Вклучен комплет за монтирање. 3 " круг чекор барови. Специфични апликации за возила. Вбризгување обликувани полимер чекор рампа. Вдлабнати чекор област. Инсталација на завртки-не е потребно дупчење*. *На повеќето апликации. Одговара Изберете : 2004 ФОРД Ф150 СУПЕРКРЕП 8 Цил 5.4 Л 2005-2008 ФОРД Ф150 8 Цил 5.4 Л 2006-2008 ЛИНКОЛН МАРК ЛТ 8 Цил 5.4 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

R

Им се допаѓа и на купувачите