.

.

Дина Мари „сите богови суштества“ платно уметност

Дина Мари „сите богови суштества“ платно уметност

DEN 1.33
Износ

Уметник : Дина Марисебјект : Animalивотни Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на куче на плажа. Истакнати бои : Виолетова, зелена, сина, тен, сива Дина Мари е самоучен уметник специјализиран за домашни миленици. Почна да црта слики од своето куче кога имала 7 години и се развила во нејзината кариера како уметник за миленичиња портрети како возрасен. Покрај портретите на миленичиња, Дина ужива да слика наутички и морски капи и уметнички дела што се инспирирани од нејзините миленичиња. Дина, исто така, наслика мурали за група за спасување животни и илустрираше книга за деца за бездомник куче, Roxy's Forever Home. Таа неодамна заврши со илустрирање на мала инспиративна книга, мирно место инспирирано од нејзиниот Лабрадор Враќачи. Сликањето и креирањето е релаксирачко и забавно и нејзината желба да го сподели својот подарок со другите вклучува учење на цртање миленичиња и слики на деца и возрасни. Дина живее во Флорида со своето куче Кори. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Дина Мари „сите богови суштества“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите