.

.

Глобалната Галерија во. Мери Касат Во Уметничкиот Принт Во Лувр - Едгар Дега

Глобалната Галерија во. Мери Касат Во Уметничкиот Принт Во Лувр - Едгар Дега

DEN 879.84
Износ

Глобалната Галерија нуди илјадници наслови во нашиот прекрасен формат на ликовна уметност гикли. Овие достапни дигитални репродукции се најквалитетни уметнички отпечатоци и платнени отпечатоци достапни на пазарот. Карактеристики музеј квалитет giclee на платно и се протегала на длабоко 1.5 во. носилка барсгалерија завиткана со слика огледувана на страничната рака направена Во Сад Како ја Правиме : ние користиме мат финиш архивска ликовна хартија без киселина за сите наши хартиени отпечатоци од гикли, ја печатиме сликата директно на платно од уметничко одделение користејќи архивски мастила за трајност во боја, го следиме нашиот уникатен процес на обложување, при што го запечатуваме мастилото во платното со додавање на јасна заштитна бариера која зачувува и ја штити имиџотво нашето готово студио за производство, платното се протега и се вклопува На Дрвен хардвер за закачување со рамка По нарачка, исто така, е инсталиран во оваа фаза, што го прави вашето уметничко дело од платно веднаш подготвено да се закачи од кутијатаспецификацијауметник : едгар дегасизира : 40"тежина : 10,9 фунти-шку : бнтл68562 глобална галерија 40 инчи. Мери Касат Во Уметничкиот Принт Лувр - Едгар Дега.

R

Им се допаѓа и на купувачите