.

.

Мелиса & Даг Занает & Креирај Боја За Лице

Мелиса & Даг Занает & Креирај Боја За Лице

DEN 159.52
Износ

Лесните, чекор-по-чекор насоки покажуваат точно како да се создаде изглед на сликање лице што децата ќе го сакаат! Над 70 дизајни вклучуваат маски со цело лице, како и симболи и акценти погодни за деца за само допир на креативна боја. Комплетот вклучува шест бои за лице на база на вода кои лесно се нанесуваат, брзо се сушат и чисто се мијат, така што има помалку неред на секој чекор од процесот. Послужавникот за боја, четката и сунѓерот се чуваат уредно точно во преградата за покривање, така што е лесно да се задржи сѐ заедно до следната авантура за облекување! Вклучува : 6 бои на боја за лице што се перат, четка, сунѓер, послужавник за мешање, книга за идеи. Мелиса и Даг Занает И Креирајте Комплет За Сликање Лице : комплет за занаети погоден за Деца со чекор-по-чекор илустрации плус материјали. Форматот на книга и складирање чува сѐ на едно место. Вклучува : 6 бои на боја за лице што се перат, четка, сунѓер, послужавник за мешање, книга за идеи. Лесен за учење, лесен за чување и лесен за создавање импресивни резултати. Совршени подароци за креативни деца.

R

Им се допаѓа и на купувачите