.

.

Мандо Серво Волан ПУМПА 20а Одговара изберете: 2001-ХЈУНДАИ САНТА ФЕ

Мандо Серво Волан ПУМПА 20а Одговара изберете: 2001-ХЈУНДАИ САНТА ФЕ

DEN 1599.84
Износ

Кога Пумпата за Серво Управување (ПС) оди лошо или не успее, возачот најочигледно ќе доживее абнормален шум на лелекање/мелење додека го врти тркалото и на крајот ќе почувствува губење на одговорот и помошта на воланот. Пс пумпата е суштинска компонента, бидејќи нејзината одговорност е да испрати хидраулична течност до решетката и шипката на серво воланот. Пумпите за серво волан мандово се исто како онаа од фабриката. Нашите пумпи доаѓаат во комплет со макара и подготвени за инсталирање. Не ризикувајте да користите ниту една резервна пс пумпа, завршете ја работата правилно со оригиналот - НИЕ сме ое! Не се потребни основни размени. Оригинална Опрема Пумпа За Серво Управување со макара. Произведени Во Кореја. Одговара Изберете : 2001-2006 ХЈУНДАИ санта фе 6 Цил 2,7 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите