.

.

Беркли Prospec® Chrome Флуоро Лидер, Camo, 6lb

Беркли Prospec® Chrome Флуоро Лидер, Camo, 6lb

DEN 3.33
Износ

Од страствени риболовци до викенд воини, сите ја делиме истата цел-фаќаме се. Од вашата прачка и намамете до вашата линија, користете ја вистинската опрема за да ја завршите работата и максимизирајте го секој ден на вода. Berkley® Prospec® Chrome 100% Флуоро Лидер е резултат на вредни развој и тестирање со професионални капетани турнир. Резултатот? Неверојатно издржлива и отпорна на триење линија од која можете да зависите во секоја ситуација. Оваа јасна риболовна линија е практично невидлива под вода за беспрекорни презентации кои нема да ги плашат претпазливите видови.Со текот на годините, Пајаковата Жица стана врвна риболовна линија на избор за агресивните риболовци кои бараат најмногу од својата опрема. Нашата риболовна линија ве носи таму каде што се рибите и се грижи да ги донесете дома; со Пајакова Жица, ништо не бега. БЕРКЛИ ПРОСПЕК ХРОМ ЛИДЕР : Фалејќи се со совршена комбинација на сила и јасност, овој лидер од професионално одделение нуди подобрено ракување на кое можете да се потпрете. КАПИТЕНОТ НА ТУРНИРОТ ОДОБРИ : Не се задоволувајте со каква било тешка риболовна линија. Изберете лидер кој е развиен и тестиран од професионалци за оптимални резултати. ВИСОКА ЈАЧИНА ПО ДИЈАМЕТАР ФЛУОРОЈАГЛЕРОДНА РИБОЛОВНА ЛИНИЈА : оваа јасна риболовна линија нуди јачина на прекин од 6 фунти 2,7 кг. Должина : 125ид 114м. дизајнот На Камо го маскира присуството на линијата кога е потопен. ЦЕЛОСНА ЈАСНОСТ : Насочете ја најстрашната риба со риболовна линија која е практично невидлива под вода. 100% флуоројаглеродната конструкција ја прекршува светлината како вода за примамлива презентација рибите не можат да одолеат. ДОСТАПЕН Е ШИРОК СПЕКТАР НА ЈАЧИНИ НА ПРЕКИН, ОД 10 фунти до 200. Дијаметарот од 0,005 во 0,12 мм обезбедува возбудливите борби да завршат добро. ИЗДРЖЛИВ и СИГУРЕН : Погоден за средини со солена вода. Оваа флуоројаглеродна рибна линија е цврста и отпорна на триење, што ја прави идеална за апсолутно секоја ситуација и услови што би ги скршиле помалите линии. ИЗДРЖЛИВ и СИГУРЕН : Погоден за средини со солена вода. Оваа флуоројаглеродна рибна линија е цврста и отпорна на триење, што ја прави идеална за апсолутно секоја ситуација и услови што би ги скршиле помалите линии. МАКСИМАЛНА ЈАЧИНА на СТЕГАЊЕ : Доверба Во флуоројаглеродна формула која никогаш не ве изневерува кога ви е потребна. Овој Проспект лидер обезбедува извонредна сила на стегање за да ви помогне да го следите секој залак на вашата линија.

R

Им се допаѓа и на купувачите