.

.

Овластувач на ароматерапија - МЛ ултразвучно есенцијално масло и дифузер за вода со Bluestone

Овластувач на ароматерапија - МЛ ултразвучно есенцијално масло и дифузер за вода со Bluestone

DEN 1.67
Износ

Претворете ја секоја просторија во смирувачки простор со овлажнител на ултразвучна ароматерапија од 200 ml со 7 LED диоди во боја од Bluestone. Резервоарот за вода на овој дифузер е изработен од БПА бесплатно ABS пластика и полипропилен, што го прави отпорен на мувла и мувла, како и безбеден за целото семејство да го користи. Навлажнувачот користи ултразвучна технологија за да создаде тивка, безбедна околина со магла и ароматерапија. Има LED осветлување на расположението во 7 бои со светли и затемнети поставки за да создаде смирувачка атмосфера. Постојат поставки од 1,3 и 6-часовен тајмер, како и поставка за континуирано работење за да имате кул магла сè додека ви треба; Побезбедно е од свеќите да оставите додека спиете за релаксирање на мирис. Дифузерот има автоматска поставка за исклучување што открива кога резервоарот за вода од 200 ml е празен за да ја зачува единицата и да ја зачува енергијата. Дифузерот може да работи 6 часа континуирано на високо и 10 часа на ниско ниво. Современиот, дрвен жито изглед и тркалезна форма на овој дифузер е сигурен дека ќе комплиментира скоро секој декор на домот или канцеларијата. Загарантирано задоволство : Bluestone е посветен на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на сите наши производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Забелешка : Ова е ексклузивен производ на Bluestone и само ултразвучни навлажнувачи на ароматерапија од страна на Bluestone, се гарантира дека се оригинални важни : избегнувајте да купувате фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Bluestone е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Ултразвучна технологија- Овој дифузер користи ултразвучна технологија за производство на фино, 20 ml/L магла за да помогне во балансирање на влажноста на воздухот. Додадете неколку капки од омиленото 100% есенцијално масло за да промовирате релаксација и смиреност . 7 LED светла во боја- вграден LED светла циклус преку 7 различни бои и имаат и светли и затемнети поставки. Ова ви овозможува да креирате релаксирачка атмосфера во вашата спална соба, дневна соба или канцеларија . 4 Поставки за тајмер и автоматско овлажнување се одликуваат со поставки за тајмер 1, 3 и 6-часовен тајмер, како и поставка за континуирано работење. Функцијата за исклучување без вода открива кога резервоарот е празен и автоматски се овластува по единицата. Современиот естетски- резервоарот за вода на испарувачот е изработен од траен, БПА без ABS пластика и полипропилен, правејќи е отпорен на мувла и мувла. Се одликува со шема на изглед на жито од дрво и форма на кружна форма што е сигурно да комплиментира скоро секој декор на домот или канцеларијата . Детали за производот- Материјали : АБС пластика и полипропилен. Влезна моќност : 13 W. Влезен напон : AC100240 V50 / 60 Hz. Излезен напон : DC 24 V, 13 W, 650 m A. Капацитет на резервоарот : 200 ml. Димензии : 6,5 ”L x 6,5” W x 3.5 ”H. 7 LED бои. Боја : Завршување на природно дрво.

R

Им се допаѓа и на купувачите