.

.

Трговска марка ликовна уметност „Untitled штала“ платно уметност од Ванда Мам

Трговска марка ликовна уметност „Untitled штала“ платно уметност од Ванда Мам

DEN 2.00
Износ

Уметник : Wanda Mumm Subject : Architecture Style : Rustic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има серија штали покриени со снег во зимскиот период.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на правење печатење за создавање висок квалитет репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wanda Mumm 'Untitled 1/ barn' Canvas Art.

R

Им се допаѓа и на купувачите