.

.

Трговска марка ликовна уметност „Ципола Роса Црвен кромид“ платно уметност од Кора Ниле

Трговска марка ликовна уметност „Ципола Роса Црвен кромид“ платно уметност од Кора Ниле

DEN 2.00
Износ

Уметник : Cora Nielesubject : Cuisine Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има црвен кромид што седи над шарена позадина. Истакнати бои : зелена, розова, светло сина, црвена, сина, кафеава растат во нејзините татковци фото студио со камери и фотографии насекаде наоколу, Кора ја апсорбираше и техничката и естетичката страна на фотографијата уште од многу рана возраст. По средното училиште, таа направи магистер по цветен дизајн, како и, од loveубов и интерес за уметност и историја, академска студија културни науки. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвениот кромид што седи над шарена позадина.

R

Им се допаѓа и на купувачите